Zwycięski remis

W dzisiejszym spotkaniu pomiędzy drużynami Spójni Zebrzydowice, a Olzą Pogwizdów padł wynik remisowy 2-2, co oznacza, że Spójnia Zebrzydowice w sezonie 2014/2015 w skoczowskiej A klasie zajęła pierwsze miejsce. Bramki dla Spójnia zdobywaliKamil Demczak oraz Grzegorz Kopiec
Skład Spójni:
Morcinek Piotr - Olszar Bartłomiej, Piguła Dawid, Cichosz Konrad, Nowak Sebastian, Demczak Kamil, Pieszka Maciej( 59' Gieglis Przemysław), Kiełkowski Paweł (87',Dandyk Radosław), Paluch Przemysław, Kopiec Grzegorz, Krół Artur

Spotkanie rozpoczęło się mocnego uderzenia w środek zawodnika Olzy Pogwizdów. Piłkę pewnie w tej sytuacji chwycił Piotrek Morcinek. Minutę później strzał głową Przemka Palucha minimalnie minął słupek bramki Olzy. W 5 minucie spotkanie z największym trudem na rzut rożny piłkę wybija bramkarz Olzy, a próbował go zaskoczyć Paweł Kiełkowski. W 10minucie spotkania dwójkowa akcja duetu Kopiec Nowak. Po szybkiej wymianie piłek i dośrodkowaniu w pole karnym szansę na zdobycie bramki miał po raz drugi Paweł Kiełkowski, lecz tym razem jego strzał powędrował nad bramką. W 14minucie spotkania licznie tego dnia zgromadzona publiczność mogła się cieszyć ze strzelonej bramki dla gospodarzy. Strzelcem bramki został Kamil Demczak który wykorzystał dośrodkowanie Grzegorza Kopca i strzałem głową pokonał bramkarza Olzy. W 30 minucie spotkania zawodnicy przyjezdni mieli sytuację sam na sam z bramkarzem, ale bardzo czujnie w bramce zachował się Morcinek, który w porę zdołał zażegnać niebezpieczeństwo. Kilka chwil później rzut wolny dla gości. Piłka mija nasz mur, ale dobrze w asekuracji spisał się Dawid Piguła, który głową wybił futbolówkę zmierzająca do naszej bramki. W końcówce spotkania zawodnicy Olzy doprowadzili do wyrównania, kiedy to po rzucie wolnym i wielkim zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Sosnowski Łukasz.
Druga połowa spotkania bardzo niefortunnie rozpoczęła się dla Naszej drużyny. Zawodnik Olzy Pogwizdów Rychlik Sebastian minął kilku naszych obrońców i znalazł się sam na sam z Naszym bramkarzem. Nie zmarnował tak świetnej okazji i wyprowadził zespół z Pogwizdowa na prowadzenie 1-2. Kilka chwil później do wyrównania mógł doprowadzić Przemek Paluch, ale jego strzał powędrował nad bramką. W odpowiedzi kontra gości zakończona niecelnym strzałem. W 55 minucie spotkania bliski zdobycia bramki był Banot Leszek. Jego uderzenie głową minimalnie powędrowało obok naszej bramki. W 62 minucie gry kibicie Spójni mogli się cieszyć z bramki wyrównującej. Świetne podania Pawła Kiełkowskiego zdobył niezawodny w tym sezonie Grzegorz Kopiec. Po strzeleniu gola wyrównującego zespoły nie stworzyły już większego zagrożenia pod bramkami przeciwnika. Kilka strzałów oddanych w ostatnich minutach spotkania, albo mijały bramkę, albo na posterunku byli obaj bramkarze. Wywalczony remis dał zawodnikom Spójni Zebrzydowice upragnione pierwsze miejsce, choć do zakończenia sezonu pozostała jeszcze jedna kolejka. W niej dojdzie do meczu na szczycie, gdyż naszym przeciwnikiem będzie druga drużyna w tabeli Błyskawica Drogomyśl. Początek spotkania w niedzielę 21 czerwca o godzinie 17 w Drogomyślu.